Další typy turistiky

Vodní sporty

Kromě klasických vodních radovánek, je Mauricius ideálním místem i pro poněkud aktivnější a dobrodružnější vodní sporty. Díky velkému množství rozmanitých korálových útesů v okolních vodách Mauriciu a díky podmořskému světu s téměř nekonečným množstvím ryb, kytovců, korýšů, chobotnic a dalších vodních živočichů, je Mauricius vyhledávanou potápěčskou lokalitou. Potápěčská centra se dají najít téměř v každém větším letovisku a k dispozici je jak potápění přímo u pobřeží ostrova, tak i na volném moři. K nejoblíbenějším potápěčským destinacím ostrova patří okolí poloostrova Le Morne, pláž Flic en Flac, pobřeží u Grand Bay a Tamarinska zátoka.

Tamarinská zátoka je rovněž rájem surfařů. Ti sem pravidelně míří již od poloviny 60. let a surfing tu tak má vskutku dlouhou tradici. V posledních letech se nabídka surfingových sportů rozšiřuje a vyzkoušet si tak můžete kromě klasického surfování i windsurfing nebo kitesurfing.

Pláže na Mauriciu jsou krásné a čisté
Pláže na Mauriciu jsou krásné a čisté

Pěší turistika

Milovníkům přírody a exotických krajinných scenérií může Mauricius nabídnout možnost pěší turistiky. Vychutnat si mauricijskou přírodu můžete různými způsoby. Je jedno, jestli zvolíte kratší příjemnou procházku rozmanitou krajinou s bujnou vegetací, nebo se rozhodnete pro náročnější túru po horských vrcholech schovaných v deštných pralesech. Jakýkoli zážitek z místní přírody rozhodně stojí za to.

Nejlepším místem k horské turistice je západní oblast Mauricia. Místní národní park Black River Gorges nabízí hned několik unikátních a překrásných turistických tras různé délky a náročnosti.

Golf

Mauricius je rovněž velmi oblíbenou destinací hráčů golfu. Golf tu má bohatou tradici, která se váže k časům koloniální nadvlády Britů. Vůbec první golfový klub, Gymkhana, zde byl založen již roku 1902. Od té doby se počet golfových hřišť na Mauriciu neuvěřitelně rozrostl a v současnosti ostrov hráčům nabízí dvanáct golfových hřišť. Většina z nich odpovídá nejpřísnějším golfovým standardům a patří vůbec k těm nejlepším v Africe.

Kromě již zmíněného klubu Gymkhana patří k těm nejlepším golfovým klubům Mauricia i kluby Ile aux Cerfs Golf Course, Legend Gold course, Golf du Chateau, Paradox Golf Club anebo Tamarina Golf Estate and Beach Club. Každý z nich má svá specifika a na své si tak zde přijde opravdu každý.