Ubytování

Jelikož je Mauricius jednou z turisticky nejvyhledávanějších lokalit Indického oceánu, je nabídka ubytovacích kapacit na ostrově velmi široká a rozmanitá. Kromě hotelů (jak těch malých a skromných, tak i těch velkých a luxusních) se lze na Mauriciu ubytovat i v apartmánech, soukromých vilách anebo plážových bungalovech.

Ubytování na Mauriciu je zasazeno do krásné přírody
Ubytování na Mauriciu je zasazeno do krásné přírody

Výstavba nových a luxusních hotelů na Mauriciu souvisí s rozvojem turistického ruchu v posledních desetiletích minulého století. Dnes se na ostrově nacházejí stovky hotelů – od menších a starších až po velké turistické komplexy vybudované v posledních letech. Většina hotelů leží v přímořských letoviscích na pobřeží Mauricia, ale skromnější hotely lze nalézt i ve vnitrozemí ostrova. Většina hotelů odpovídá nejvyšším standardům a hotely s nižší kvalitou než jsou tři hvězdičky se na ostrově vyskytují jen ojediněle. Součástí většiny kvalitnějších hotelů jsou bazény, potápěčská centra, restaurace s bary, wellness centra a lázně. Nabídka hotelového ubytování je velmi široká a ceny rozmanité. V závislosti na kvalitě se průměrné ceny hotelů se od 250 USD za pokoj a noc až po 1000 USD.

Alternativou k hotelům je ubytování v soukromých apartmánech a vilách. Jejich nabídka je většinou stejně široká jako nabídka hotelů. Vybrat si lze jak skromnější a menší apartmán v méně známé lokalitě Mauricia, tak i luxusní vilu přímo na pláži Flic en Flac. Další možností jsou exotické plážové bungalovy. Cena pronájmu vily se dvěma ložnicemi se v závislosti na lokalitě a kvalitě vybavení pohybuje mezi 400 a 800 USD za týden.