Doprava

Letecká doprava

Naprostá většina všech turistů mířících na Mauricius na ostrov cestuje leteckou dopravou. Jediným mezinárodním letištěm je letiště Sira Seewoosagura Ramgoolama v Plaine Magnien, ležící asi 50 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Port Louis. Všechny mezinárodní lety tedy míří právě sem. Cestu z letiště do Port Louis a dalších důležitých měst Mauricia zajišťují pravidelné autobusové spoje. Kromě toho si lze přímo na letišti pronajmout automobil anebo využít taxi služby.

Na Mauriciu fungují kromě mezinárodního letiště i další čtyři menší letiště, které jsou navzájem propojeny sítí vnitrostátních linek. Nejčastěji na Mauricius přilétají letadla ze Velké Británie, Francie, Jižní Afriky, Indie, Austrálie, Spojených Arabských Emirátů a Madagaskaru.

Průměrná ceny zpáteční letenky z České republiky (s mezipřistáním v Londýně) na Mauricius se pohybuje okolo 20 000 až 25 000 Kč. Doba letu, včetně mezipřistání, činí 16 hodin. Pro cestu na Mauricius je rovněž možno zvolit přímý let z Vídně.

Doprava na Mauriciu

Leteckou dopravu lze využít rovněž k vnitrostátní dopravě po Mauriciu. Všech pět letišť jsou navzájem propojena a lze se tak rychle a pohodlně přemístit z jednoho konce ostrova na druhý. Doba letu většinou nezabere déle než necelou hodinu, avšak cena v porovnání s cestou autem je značně vyšší.

K přepravě mezi ostrovy lze využít i lodě
K přepravě mezi ostrovy lze využít i lodě

Silniční infrastruktura na Mauriciu je poměrně kvalitní a členitá. Po obvodu ostrova vedou nové a udržované silnice a rovněž propojení vnitrozemí s přímořskými letovisky je vysoce kvalitní. V hlavních turistických střediscích a ve větších městech ve vnitrozemí lze nalézt velký počet autopůjčoven a půjčení si auta na ostrově tak není žádný problém. Na ostrově sice rovněž funguje autobusová doprava, avšak ta není příliš kvalitní a spolehlivá. Nejlepším způsobem cestování po Mauriciu tak rozhodně zůstává nájem automobilu.