Před odjezdem

Mauricius leží v exotické a pro většinu českých turistů příliš neznámě lokalitě. Exotický nádech cesty na tento tropický ostrov s sebou přináší několik otázek a procedur, které by návštěvníci Mauricia měli absolvovat ještě před tím, než se na cestu vydají.

Projít procedurou získávání turistického víz dnes již pro cestu na Mauricius nutné není. Vízová povinnost totiž byla českým turistům zrušena od 1.11.2004. Přesto je ke vpuštění do země nutné dodržet několik cestovních formalit – turisté musí na celnici předložit platný cestovní zpáteční lístek (letenku), prokázat, že disponují finančním obnosem 100 USD na jeden den pobytu na Mauriciu a předložit pas s délkou platnosti minimálně 6 měsíců po předpokládaném opuštění Mauricia.

Pláže na Mauriciu vybízejí k odpočinku
Pláže na Mauriciu vybízejí k odpočinku

Jelikož mezi Českou republikou a Mauriciem neexistuje smlouva o bezplatné lékařské péči, doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR rovněž předem uzavřít připojištění na úhradu léčebných výdajů. Lékařská péče na ostrově dosahuje vysoké úrovně a v současnosti není před odjezdem vyžadováno ani doporučeno očkování proti žádným exotickým a tropickým nemocem. Doporučeno však je zajištění si ubytování na Mauriciu předem, protože doklad o zajištěném ubytování může být na celnici vyžadován.

Pitná voda teče pouze ve kvalitnějších hotelích, v méně kvalitních ubytovacích prostorách se doporučuje vodu z kohoutku nepít a používat vodu balenou. Rovněž je turistům doporučeno vyhýbat se nepasterizovaným mléčným výrobkům a místní ovoce před požitím řádně umýt.